Najlepsza czekolada – czyli poszukiwania tej jedynej i wyjątkowej

Wpis z dnia 26.04.2022
Autor Maria Gradecka

Myśląc czekolada mamy przed oczami klasyczne zespolone kwadraciki zamknięte w opakowaniu, lecz świat nie zatrzymał się tylko w ryzach klasycznej tabliczki czekolady. Wyroby czekoladowe dostępne są w wielu wariacjach. Na rynku dostępne są praliny, batoniki czekoladowe, klasyczne tabliczki czekolady, a nawet figury czekoladowe. Pytanie brzmi- jaką czekoladę kupować ? Jaka czekolada jest najlepsza?

Najlepsza czekolada – czyli poszukiwania tej jedynej i wyjątkowej

W poszukiwaniu idealnej tabliczki czekolady, przede wszystkim skupmy się na szczegółach, które ją wyróżnią spośród tych dostępnych na marketowych półkach. Idealna czekolada to po pierwsze i najważniejsze- dobry skład. Wysoka zawartość kakao, brak konserwantów i emulgatorów. Po drugie, ważne są dostępne wariacje na temat czekolady, czyli dodatki i formy, w jakich występuje. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Koniecznie na kraj pochodzenia czekolady- najczęściej spotykane czekolady wysokiej jakości to: czekolada belgijska, szwajcarska czy ta z USA. Właśnie na takie czekolady stawiajmy w pierwszej kolejności.

 

Czekoladowe figury- jak to możliwe?

 

Sztuką jest stworzenie takich rzeczy jak: auto z czekolady, czekoladowy but piłkarski, lub nawet czekoladowa filiżanka – im więcej opcji, tym bardziej finezyjne jest podejście producenta do wyrobu. Tylko profesjonalna wiedza na temat czekolady pozwala na korzystanie z jej dobrodziejstw w pełnej krasie. Produkcja takich wyrobów to nie lada wyzwanie, dlatego przy wyborze wyrobów czekoladowych warto postawić na doświadczonych w tej tematyce.

 

Połączenia smaków- czekolada z dodatkami

 

Wyjątkowo popularne stało się łączenie prawdziwej czekolady z wyjątkowymi dodatkami. Najbardziej popularnym połączeniem dostępnym od lat jest czekolada mleczna z orzechami laskowymi. Zyskała na popularności zwłaszcza w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Kreatywność producentów nie kończy się tylko na tym. Wyjątkowe połączenia różnorodnych czekolad to dziś codzienność. Czekolada biała z żurawiną, mleczna z wiśniami, a nawet rubinowa z lentilkami to jedne z wielu nowości, które dostępne są na wyciągnięcie ręki. Czy wiesz, że im bardziej atrakcyjne wizualnie jest dla nas jedzenie, tym lepiej smakuje? W tej dziedzinie czekolada zdobywa podium. Czekolada jest sama w sobie estetyczna, a dodatki zatopione w niej tworzą z niej istne arcydzieła czekoladowe. Nie bójmy się próbować nowych połączeń.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny. Dowiedz się więcej o cookies.

Zamknij